Fotoshop nedir ? Fotoshop Nasıl Yapılır ?

Herkese merhaba bu yazımızda fotoshop nedir ? Fotoshop nasıl yapılır onu anlatacağım.

Fotoshop ingilizce bir kelimedir. Türkçesi Fotoşoptur. Fotoğraflar üzerinde değişiklik yapmaya resim üzerinde oynamaya Fotoshop denir.

Fotoğraflarınızda kilolu mu cıktınız ? fotografinizda istemediginiz kisiler mi var ? Fotografın arka planını mı begenmediniz. Çözüm fotoshop ögrenmek… Fotoshop öğrenmek sanıldıgı kadar zor degildir. Evet ögrenmek gerekir bilmeyen yapamaz ama zor degildir. Ögrenmesi oldukça kolaydır. Bugun sizlere basit anlatımla fotoshop nasıl yapılır onu öğreteceğim.

Ilk olarak birinci videomuzla başlayalım.

Videoda anlattığım program adobe photoshop programı dünyanın en iyi fotoğraf düzenleme programıdır. Fotoğraf düzenleme işine yeni başlıyor olabilirsiniz , kendi resimlerinizi yada profesyonel olarak başka kişilerin resimlerini düzenleyerek para kazanıyor olabilirsiniz. Bu program tam size göre.

  1. Videoda sizlere renk ayarlarını gösterdim. Arka plan degistirmeyi gosterdim. Fotografta nasıl dekupe yaparız yani nasıl seçim yaparak fotografın belli bir bölgesini seçeriz onu gösterdim. Arka plan nasıl degistirilir onu gösterdim. Ilk ve temel dersi ögrenmiş oldunuz.

Bu program ile yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile sınırlı yani şöyle anlatayım. Mesela bir kaplanı sevebilir yada bir ayının burnuna dokunabilirsiniz. Hatta ve hatta kartalın üzerinde uçabilirsiniz. Gelin bunları nasıl yaparız 2. Ders videomuza göz atalım.

Gördügünüz gibi harika işler çıkarmaya başladık. 1 dersi tekrar etmiş olduk ve üzerine yeni olarak bir kaç resimi birleştirmeyi resimin boyutlarını ayarlamayı ve daha kaliteli nasıl fotoshop yaparımı ögrenmiş olduk…

Gayet kolay bir şekilde anlattığımı düşünüyorum. Ancak burda fotoshop işini bitirmiyorum şimdi de sizlere telefonunuzla nasıl kolay ve basit bir şekilde fotoğraf düzenleyebilirsiniz onu gösterecegim.

Telefonla Kolay Fotoshop Yapımı

Dilerseniz program indirerek yada dilerseniz hic program indirmeden sadece 2 site aracılığı ile nasıl fotoğraf düzenleyebilirsiniz onu anlatayım.

Hem telefonda hemde bilgisayarınızda bu sayede fotoşop yapabilirsiniz. Tabiki sayfanın en üstünde anlattığım gibi profesyonel bir şekilde fotoşop yapamazsınız telefon ile ama genede ögrenmenizde fayda var.

Makaleyi okuyup videoları izlediginiz için hepinize teşekkür ediyorum. Destek icin Videoları izlediginiz Ümit KARATAŞ youtube kanalına abone olursanız çok minnettar olurum. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere kendinize iyi bakın. Hoşçakalın.

Metin Yazarı : Ümit KARATAŞ

Ümit KARATAŞ

Admin

Ümit Karataş 1988 Yılında Kocaelide Dünyaya Geldim. Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Bilgisayar Hakkında Herşeyi Bulabileceğiniz Bu İnternet Sitesinin Sahibiyim. Ayrıca Youtube Kanalım : Ümit Karataş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir