İnternet Sitesi Kurmak İçin Neler Gereklidir ?

Herkese merhaba Arkadaşlar Ben Ümit Karataş.

İnternet Sitesi Kurmak İçin Gerekli Olan Şeyleri Sırası İle Sizlere Anlatacağım. İlk olarak Bir Alan Adınızın olması gerekmektedir.

Peki Nedir bu Alan adı ?
sanalinternet.com bir alan adıdır. Yani İnternette insanların bizleri bulabilmesi için gerekli olan isimdir.

Alan Adı Nereden Alınır ? Alan Adı Fiyatı Ne kadardır ?
Alan adını hangi siteden aldığınızın hiç bir önemi yoktur. Benim tavsiyem Hangi Sitede Ucuzsa oradan alın 2020 i örnek alacak olursak. 30 liradan başlayan fiyatlarla alan adı satılmaktadır.

Alan adları .com .net .org ve benzeri ile bitebilir.

Daha sonrasında bu Alan adımızı yükleyeceğimiz 7/24 açık kalan bir sunucu gerekmektedir. Yani bir bilgisayar kiralamalıyız gibi düşünebilirsiniz. Peki kiralamasakta bizim bilgisayarımıza kursak maliyetimiz azalmaz mı ? 7/24 gece gündüz sürekli bizim bilgisayarlarımız açık kalamaz 1 senelik hosting paketleri var 80 liraya bile bulabilirsiniz. Hosting satın almalısınız.

Toplamda bir site kurmak için Ne kadar Gereklidir..

Güncel olarak 2020 baz alınarak söylüyorum… 30 lira alan adı + 80 lira hosting. Bazı firmalar hosting alınca alan adını bedava vererek kampanya yapabiliyor. Takip Edin.

Bir Sonraki yazıda İnternet Siteleri için Gerekli olan Temalardan Bahsedeceğim. Bu Temalar Ücretlide olabilir. Ücretsizde olabilir. Tamamen İsteginize Kalmış Mesela ben Bu Sitede Ücretsiz Tema Kullanıyorum.

Ümit KARATAŞ

Admin

Ümit Karataş 1988 Yılında Kocaelide Dünyaya Geldim. Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Bilgisayar Hakkında Herşeyi Bulabileceğiniz Bu İnternet Sitesinin Sahibiyim. Ayrıca Youtube Kanalım : Ümit Karataş

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir