İnternetten Para Kazanma Yolları 2020 Güncel

İntenetten para kazanma denildiginde insanların aklına ilk olarak bir Web Sitesi Hazırlamak Gelir. Ancak Ben Sizlere Web Sitesi Hazırlamak Haricindeki Diğer Yollardan Bahsedeceğim. 2020 Yılındaki en popüler konulardan bahsedeceğim.

En bilindik ve şahsen para kazandığım yöntemleri anlatmaya başlıyorum. Dilerseniz Önce maddeler halinde sıralıyım sonra hepsini tek tek anlatayım.

 1. Youtube İle Para Kazanma
 2. Freelance Sitelerinden Para Kazanma
 3. Dropshiping Yaparak Para Kazanma
 4. Blog Yazarak Para Kazanma
 5. Anket Doldurarak Para Kazanma
 6. Udemy İle Para Kazanma
 7. E – Ticaret Yaparak Para Kazanma
 8. Makale Yazarak Para Kazanma
 9. Telefon Uygulamalarından Para Kazanma
 10. Domain Alım – Satım Yaparak Para Kazanma

Youtube İle Nasıl Para Kazanılır ?

Youtube internet sitesi Google ile ortaktır. Yani Dünyanın en büyük internet sitesidir.Bu yüzden listemin 1. sırasına bunu ekledim. Ve ilk internetten paramı Youtube sayesinde kazandım. Hemde 18 yaşlarındaydım. Para kazanacağımı bile bilmiyordum. Sıfır sermaye ile bir Youtube kanalı açabilir açmış olduğunuz bu kanalda özgün videolarınızı yayınlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu işin biraz zorluğu var. Belirtmem gerek ki emek vermeniz gerekir. Şimdi ben 1 tane video atayım ve hemen para kazanmaya başlayayım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Youtubeden para kazanmanız için , Sadece 1 video değil sürekli olarak düzenli video yüklemeniz gerekmektedir. Ne kadar çok video yüklerseniz o kadar çok aboneniz olur. Ne kadar çok aboneniz olursa attığınız videolarınız o kadar çok kişi taradından izlenir. Ne kadar çok izlenirseniz de o kadar çok para kazanırsınız…. 1000 abone ve 4000 saat izlenme süresine sahip olmanız için aşşağı yukarı 15-20 video yüklemeniz gerekir buda yaklaşık 1 ay demektir. Sonrasında para kazanmaya başlarsınız.

Kimseyi kandırmak istemiyorum. Bu yüzden belirtmeliyim ki internette hiç tanınmadan, harika videolar bile yükleseniz aboneleriniz olmadıgı için az kişi tarafından izlenecek. 1000 aboneyi geçip şartları tamamlayınca az paralar kazanarak başlayacaksınız. İlk 1-2 ay para kazanamazsınız. Ancak internette en çok parayı kazandıran site de youtube sitesidir. Senelerinizi vererek çok yüksek miktarda paralar kazanabilirsiniz. Ek bir iş olarak düşünün. İlerde Aylık istediginiz kadar para kazanmaya başladıgınız zaman düzenli olarak yapacağınız bir iş olabilir. Youtube ile nasıl para kazanılır konusunu bir başka yazımda detaylıca a dan z ye anlatmayı düşündüğümden şimdilik bu kadar.

Freelance Sitelerinden Para kazanma

Freelance nedir ? Evinizde bilgisayar başında yada telefonunuzdan her hangi bir kişinin her hangi bir işini yaparak onun karşılığında para almanızdır. Tamam bu iyiymiş peki nasıl bir iş yapacağız.

Freelancede yeteneğiniz her ne ise o işi yaparsınız. Örneğin ben bu makaleyi yazıyorum. Makale yazma yeteneğim var. Makale yazabilirim.. Örneğin ben youtube kanalımda videolar düzenliyorum video düzenleme yeteneğim var. Video düzenleyebilirim. Sizinde Web sitesi tasarlama yeteneğiniz olsun. Yada ne biliyim daha basit bir yetenek olsun internetten istediginiz 10 müziği indirebilirim. Gibi. Fotoğraflarınıza fotoshop yapabilirim gibi. Bu yeteneklerini Satabileceğiniz siteler mevcut..

 1. Bionluk
 2. Sadeceon
 3. Uzmankirala

Şahsen sadeceon sitesini kullanıyorum. 2 ayda 600 tl gibi bir rakam kazandım. Yayında olan 4 yeteneğim var. İstedigimiz kadar yetenek oluşturabiliriz. Ve Emin olun %100 ödeme yapılan bir sitedir.

Dropshiping Yaparak Para Kazanmak

Dropshiping nedir ? Stoksuz yapabileceğiniz Alış ve satıştır. Bu nedemek nasıl mal alacağız. Bunu nasıl ve nerede satacağız ? Şöyle açıklıyım Örneğin aliexprees yada amazon yada türkiye için n11 , hepsiburada vb e ticaret sitelerinde örneğin masa sandalye takımı 150 lira diyelim. Siz bu masa sandalye ilanını aynen kopyalarak başka bir sitede 250 liraya satmaya çalışacaksınız. Eğer isteyen olursa o siteden 150 liraya alacaksınız ve 250 liraya isteyen kişiye göndereceksiniz. Hatta direk isteyen kişinin adresini yazarak aldıgınız sitenin o adrese göndermesini de sağlayabilirsiniz.

Bu aslına bakıldıgı zaman kolaymış gibi gelebilir. Ancak teferrutları vardır. Örneğin bir şirket sahibiyseniz şirket sahibinden kastım ve vergi levhanız varsa çok kolay bir yöntemdir. Ancak vergi levhanız yoksa vergi levhası olmadan satış yapabileceğiniz e-ticaret siteleri bulmalısınız. Shopify sitesi ile dropshiping yaparak çinden hiç elime geçmeyen ürünü amerikadan isteyenlere satarak para kazanmışlığım var. Biraz karışık bir iş gibi ama shopify sitesinde aliexpreeste gördüğüm satılabilecek ucuz olan saatleri parfümleri fln yayınladım. İsteyenler oldu bende aliexpressten amerikadaki isteyen kişinin adresini yazarak sipariş verdim. 20 dolar olan saati 99 dolara sattım…. Peki neden 20 dolar olan şeyi benden 99 dolara aldılar.

Amerika ‘ da insanların yaşam kalitesi üst düzeyde genelde zengin insanlar var. Bu insanlar internet sitelerini geziyorlar ve begendikleri ürünü örneğin kol saatini başka sitelere girerek arattırmıyorlar. Baktılar 99 dolar sipariş veriyorlar. Ama biz öylemiyiz örneğin bir saat alıcaz tüm sitelere bakıyoruz dükkan dükkan geziyoruz ucuz ve kaliteli ürün arıyoruz. Ama onlar öğle değil işte. Sadece amerikalılar için değil zengin insanları anlatmaya çalışıyorum. Baktı gördü aldı hepsi o kadar.

Blog Yazarak Para Kazanma

Blog yazarlığı gün geçtikçe artan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için bir domain satın almanız gerekmektedir. Domain nedir örneğin www.sanalinternet.com bir domain adıdır. Aynı zamanda da blog sitesidir.

Makalelerinizi yayınlayacağınız size ait bir web sitesinden bahsediyorum. Blog sitesi web sitesidir. Web siteleri ile sitenizde reklamlar yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bunun için detaylı bilgiyi önceki yazılarımdan bulabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanmak bilgisayar başında yapabileceğiniz en basit para kazanma yöntemidir. O kadar basittir ki parası da basit gelir insana.

10 dakikanızı ayırarak dolduracağınız ankete 0.10 kuruş bile verebilirler. Uğraşmak istemediğim bir para kazanma yöntemi olduğu için tavsiye etmiyorum.

Udemy İle Para Kazanma

Udemy’de kurs oluşturmak ve sunmak için herhangi bir ücret alınmaz. İstediğiniz kadar ücretsiz ve ücretli kurs yayınlayabilirsiniz. Nasıl bir kurs yayınlayabilirsiniz. Örneğin İngilizceniz çok iyidir. İnsanlara Baştan sona ingilizceyi öğreten bir eğitim yayınlarak bunu para karşılıgı satabilirsiniz.
Size burda bedavadan anlattığım internetten para kazanma yöntemlerini satan insanlar var. Para kazanıyorlar.

Youtube ile nasıl para kazanılır eğitimlerini satan youtuberlar var. Dropshiping nedir nasıl stoksuz satış yapılır eğitimleri satan insanlar var. Udemy ile para kazanmak bu şekilde oluyor. Hiç satmadım. Bilgiler paylaştıkça çoğalır. Ben bu internet sitesinde her türlü bilgiyi ücretsiz olarak sizlere anlatmaya devam edeceğim. Tabiki para kazanıcam ama sizden değil reklamverenlerden.

E – Ticaret Yaparak Para Kazanma

Dropsihiping den farklıdır. E – ticaret ‘ te stok gerekir depo gerekir vergi levhası gerekir bunlar olmadan satış dropsihipinge girer. Ama bu saydıgım şeyler varsa E-ticarete girer. Her sitede ürünlerinizi satabilirsiniz çok karlı çok kazançlı bir yöntenmdir.

Türkiye piyasısına bakacak olursak N11 hepsiburada trendyol gibi siteler bulunur. Dünya genelinde alibaba aliexpress amazon gibi çok büyük dev firmaların oldugu bir iştir. Anlayacağınız gibi deli paralar döner bu işte.

Makale Yazarak Para Kazanma

Bir diğer internetten nasıl para kazanabiliriz diye düşünenlerin tercihi olan makale yazarak para kazanmayı anlatayım. bir blog yada bir web sitesi aracılığı ile internet siteleri için metin yazarlığı yaparak yani makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Bir makaleyi herkes yazabilir. Ancak düzgün seo uyumlu yani çok fazla görüntülenme alacak niche kelimelerle google de üst sıralarda çıkacak makaleyi herkes yazamaz ama öğrenebilir. Bu işi sadeceon gibi freelance sitelerde de yapabilirsiniz.

Telefon Uygulamalarından Para Kazanma

Daha önce bu para kazanma yöntemini duymayanlar vardır. Sadece adım atarak internetten para kazandıran uygulama var. Koşarak para kazanacagınız uygulama var.

Oyun oynayarak para kazanacagınız uygulama var. Anket doldurarak görev yaparak para kazandıran uygulamalar var. Bu konuyuda sonraki konularda detaylı bir şekilde anlatacağım.

Domain Alım – Satım Yaparak Para Kazanma

Bazen çok değerli olabileceğiniz bir domain adresi gelebilir aklınıza örneğin benim aklıma bir tane geldi. www.parakazan.com baktım alınmış mı diye birisi almış ve yüksek fiyattan satıyor.. Normalde domain fiyatları aşşa yukarı 30 tl dir. Ancak düşünsenize www.iphone.com domain adresinin sizde oldugunu allah bilir kaç paraya iphone firmasına satardık.

İnternetten para kazanma ile ilgili yazıları daha çok detaylı olarak sitemde paylaşacağım. Şimdilik Bu kadar. Hatamız Olduysa Affola…

Ümit KARATAŞ

Admin

Ümit Karataş 1988 Yılında Kocaelide Dünyaya Geldim. Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Bilgisayar Hakkında Herşeyi Bulabileceğiniz Bu İnternet Sitesinin Sahibiyim. Ayrıca Youtube Kanalım : Ümit Karataş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir