Youtube Sitesinde Video Yükleyerek Para Kazanmak Mümkün

Ben duymadım ben görmedim ben bilmiyorum demeyin. Size Söylüyorum bu sitede nasıl para kazanabileceğinizi sürekli anlatıyorum ve sürekli yeni şeylerden bahsediyorum. Bugün çoğu İnsanın bildiği ama benim detaylıca anlatmak ve bilene de bilmeyene de bir şeyler öğretmek istediğim bir konu youtube konusu. Sadece 1 Video ile 100 bin dolardan fazla kazanan bile var. Bakın bu konuyu ciddiye alın. Sizlere ek iş imkanlarını ve para kazanma konularını anlatıyorum sürekli fırsat buldukça.

Çok detaylı bir şekilde anlatacağım ve emin olun bunu bu kadar detaylı anlatan başka bir insan daha yok İddaa Ediyorum… Herkes bu konunun sonunda bu işi en başından öğrenecek. Gelin birlikte en başından başlayalım.

Evde Oturuyoruz Bazı günler işimiz olmuyor boş oluyoruz. Ama boş boş duracağımıza neden para kazanmalıyım ? Neden yazı yazarak yada video çekerek para kazanmayalım ? Yazı Yazarak Para Kazanmak Konusuda detaylı bir şekilde anlattım. Bu yazımda video Çekerek Para kazanmaktan bahsediyorum. Lafı Çok fazla uzatmayı sevmem o yüzden hemen anlatayım.

Youtube Nedir ?

www.youtube.com Sitesinden bahsediyoruz. İnsanların video yayınladıkları bir site. Bazı insanlar yayıncı bazı insanlar izleyici ama dünyanın en büyük sitesi youtube google ile ortak zaten.. Bu sitede video yayınladığımız zaman google reklam servisi bizim videolarımızda reklam çıkartıyor. Ve Video bize ait olduğu için Youtube bize para veriyor. Peki neden veriyor ?

Dedim ya Video bizim reklam çıkıyor örnek veriyorum 1 kişi reklamı izledi youtube 50 kuruş alıyor diyelim bunun 20 kuruşunu bize veriyor. Bakın size son 7 günlük kazancımı göstereyim. 7 günde 72 lira iyi para. Video atmama rağmen eski videolarım kazandırıyor.

1 kişi izlediğinde 20 kuruş kazanacaksın. Sonra bir bakmışsın aradan 6-7 ay geçmiş ve sen 500 TL 1000 TL kazanmışsın… Burada tek videodan örnek verdiğim için kafanızı karıştırmak istemiyorum. Diyelim ki 100 tane videomuz var. Her videomuzu günlük sadece 1 kişi izlese bile günlük 5 lira fln youtube bize para verir. Mesela benim sadece 20 videom felan var. Pek ilgilenemiyorum. Aynı zamanda çalışan biriyim. Ama youtube bana günlük 10 lira veriyor… Aylık 300 TL yapar. Bu ilerde videolarımın artmasıyla birlikte artacak , aylık 500 olacak belki de aylık 1000 TL olacak. Bu işten aylık çok yüksek paralar kazananlar var. Başka iş yapmayıp bu işten aylık ev parası kazananlar araba parası kazananlar var… Şuan aylık az bir para kazandığım için az dememi yanlış anlamayın. Allah bereket versin 300 TL beğenmiyor değilim. Çok Şükür. Ama hani evimin tüm masraflarını karşılamadığı için başka işte çalışmak zorundayım. Bu Yüzden Her gün Video atamıyorum…

Youtube ‘ den Herkes Para Kazabilir Mi? Evde Ek İş Olarak Video Yap

Youtubeden herkes Para kazanabilir. 7 Yaşındaki Çocukta kazanabilir 70 Yaşında ki İnsanda para kazanabilir… Eskiden hiç şart şurt kural mural yoktu…

Bir kaç video attım GECE OYUNCUSU kanalıma çektiğim oyun videolarını 1 milyon kişi izledi sadece 1 ayda ve ben 1000 TL kazandım. Para kazanıldığını bile bilmiyordum hatta o güne kadar. Tabi Sonra Şartlar değişti ben kanalla hiç ilgilenmedim. 1000 abone şartı geldi 4000 saat izlenme şartı geldi. Bazı videolarımın arkasına müzik felan koymustum dikkat çeksin diye kanalım kapandı. Sonra geri açtırdım bir yolunu bulup ama para kazanmak için gerekli olan 4000 saat sınırını geçemediğim için o kanaldan vazgeçtim şuan hala açık ama o kanala video atmıyorum. ÜMİT KARATAŞ ismindeki youtube kanalıma videolar atıyorum. Şuan dedim ya günlük 10 lira 12 lira para kazandırıyor ve mutlu oluyorum….

Süreç Nasıl İşliyor Neler Yapmamız Gerekiyor ?

Şartlardan bahsettim aslında ama tekrar yazayım öncelikle 1000 abone sınırına ulaşmanız lazım bunu düzenli ve kaliteli videolar atarak hemen geçebilirsiniz. 4000 saat izlenme saati yapmanız lazım bu şart içinde başka kullanıcıların sizin videolarınızı son 365 günde 4000 saat süreyle yani 240.000 dakika izlenmeniz lazım. Ondan sonra youtube partnerlik başvurusunu yapabilirsiniz. Partnerlik başvurunuz onaylandığı andan itibaren para kazanmanız aktif olacak ve videolarınızda reklam çıkacak. Para Kazanmaya başladığınız andan itibaren paranızı hemen çekemiyorsunuz. Reklam yayınlamanız lazım. Sonra Türkiye için 200 TL gibi bir rakamın hesabınızda birikmesi gerek. Bunun için Google Adsense Sitesi size yardımcı olacak Googlenin reklam yayınlayan sitesi Google Adsensedir. Ve 1 ay içinde onaylanır. Onaylandıktan sonra Youtube sizin ev adresinizi ve banka hesabınızı onaylamanızı isteyecek. Evinize Google ‘ den bir mektup kağıt gelicek. Gelicek kağıtta mektupta 4 haneli bir PİN kodu yazacak. Örneğin 2467 gibi. Siz bu kağıtta yazan Pin kodunu Youtube sitesine yazmalısınız. Bankanıza para gönderecek youtube 0.01 kuruşta gönderebilir 1 TL de gönderebilir. Bana 0.13 kuruş gönderdi. Sonra size soracak Bankana ne kadar yattı ? Youtubeye cevap olarak bankanıza yatan doğru tutarı eklediğiniz zaman artık banka hesabınızda onaylanmış olacak….

İşte Bu aşamadan Sonra O ay hesabınızda reklamların çıkmaya başladığı günden itibaren 200 TL yi geçmeyi başardıysanız ve kaç para birikmişse Her ayın başında youtube kazancınızı kesinleştirir. Ve biriken Bakiyeniz yani kazandığınız para ödeme eşiği olan 200 tl yi geçmişse ödemeniz her ayın 21 i ile 26 sı arasında otomatik olarak bankanıza yatar. Siz kazançlarınızın ne kadar oldugunu o ay ne kadar para kazanacağınızı youtube studio uygulaması ile takip edebilirsiniz. İnceleme süresi bazen uzun sürebiliyor.

Hangi Tarz Videolar İle Para Kanabilirim ?

Gerek kendiniz gerek arkadaşlarınız gerek evcil hayvanınız ile istediğiniz her türlü videoyu çekebilirsiniz. İsterseniz oynadığınız oyunu çekin isterseniz ormandaki hayatınızı isterseniz denize atlama videonuzu isterseniz arkadaşlarınıza ailenize yaptığınız şaka videolarını her türlü videoyu atabilirsiniz. Önemli olan videodaki kişilerin izinlerinin olması ve videonun telif hakkı olmaması gerekmektedir. Bakın bu konu önemli.

Peki Telif Hakkı Nedir ?

Telif hakkı örneğin televizyondaki bir yarışma programını kanalınızda yayınladınız. Yasak Telif hakkı gelir. Bir Futbol maçını yayınladınız yasak telif hakkı gelir. Bir başkasının videosunu internetten indirdiniz ve yayınladınız. Yasak Telif Gelir. Sevdiğiniz şarkıcının yada şarkı söyleyen birinin videosunu attınız. Yasak telif hakkı gelir.

Ohoooo hiç bir şey atamıyoruz. Peki ne atıcaz dedim ya kameranın karşısında oturun ve konuşun yasak değil. Arkadaşlarınızla oyun oynayın atın yasak değil. Bilgisayar oyunları oynayın yasak değil. Şaka videoları çekn yasak değil Kısaca Kendi kameranız ve kendi çevreniz ile video çekin müzik olmasın sıkıntı yok. Küfür argo cinsellik şiddet kan vahşet gibi şeyleride yayınlamayın bunlarda yasak. Başka yasak yok…

Bazı Kategoriler Çok para Kazandırırken Bazıları Az Kazandırır. Neden Böyledir ?

Biraz Tavsiye ve öneri vereyim. Şimdi köpeğinizle video çektiniz 1 milyon kişi izledi video başlığı köpeğimle gezmek olsun. Etiketlerinize köpek ile gezme köpek gezdirme köpek fln yazdığınızda googlenin bu video için alacağı reklam Kedi köpek mamaları olur. Buda tıklama başına belkide 0.03 kuruş verir. Ama video ingilizce almanca felansa bir tıklamadan 1 TL bile kazanabilirsiniz. Çünkü Türk reklam veren firmalar çok ucuz reklamlar veriyorlar. Buradan reklam veren firmalara kızıyorum… Onca uğraşıyoruz doğru düzgün para kazanamıyoruz. Buradan şunu anlamanız lazım yabancı içerik her zaman daha çok para kazandırır çünkü yabancı insanlar izler ne kadar yabancı insan izlerse sizde o kadar çok para kazanırsınız. Ama yabancı dilim yok yabancı video hazırlayamam üzülmeyin bende Türkçe videolar hazırlıyorum.

Hani az önce dedim ya köpekle video çektiniz diye şimdi o örneği değiştirelim ve iphone pro 15 i tanıtma videosu yapalım… Video youtube de hiç yok çünkü daha öyle bir telefon piyasada yok ve çıkar çıkmaz ilk biz alsak ve ilk biz yayınlasak tamam işte bu teknoloji konusunda reklamlar çıkar ve biz daha çok kazanırız. köpekle 1 ayda 20 lira kazandıysak bu video ile bir ayda belkide 1000 TL kazanırız…

Düzenli Video Yayınlamanın Önemi

Düzenli video yayınlamak en azından her hafta 1 video yada işi abartıp her gün 1 kaç video yayınlamaktır. Böyle olunca youtube kitleniz artar yani abone sayınız artar. Abone Sayınız arttıkça videolarınız daha çok izlenmeye başlar. Daha çok kişi tarafından görülmeye başlar daha çok kişi görmesi demek daha çok reklam çıkması ve sizin daha çok para kazanmanız demektir. Ne kadar düzenli video yüklerseniz sizin için o kadar iyidir. Ben bugun video atayım 3 ay sonra 1 tane daha video atayım diyerek ilerlemeyin. Hem keyif alamazsınız hemde para kazanamazsınız. Benden Söylemesi….

Daha çok kazanmak için Başta Tavsiyelerin Var mı ?

Çevrenizde Başka bu şekilde video yayınlayan kişiler varsa onlarla beraber videolar çekin. Tanınmış kişiler ile video çekmeniz sizin daha çok tanınmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda video fikir alışverişi yapabilirsiniz. Sıkılmadan pes etmeden Bırakmadan Özgün videolar yayınlayın….

Peki Bu iş için Para Gerekli mi ?

İsterseniz para harcayabilirsiniz tabiki. Youtube kanalınızın daha çok tanınması için Reklam verebilirsiniz. Facebook reklamları Google reklamları Youtube Reklamları gibi. Ancak amacımız para kazanmak ben para harcama taraftarı değilim… Ekipmanlar alabilirsiniz Sesiniz daha iyi duyulsun diye mikrofon görüntünüz daha iyi çıksın diye ışık ve kamera sistemleri gibi… Şahsen cep telefonumun kamerası bana yetiyor almadım. Almak istiyorum ama almadım. Cep telefonumla çekiyorum. İlerde Youtube aylık 2000 TL vermeye başlasın en kral ekipmanları alıcam…

Mesela bu işi bildiğim ama yanlış yaptığım zamanlardan kalma bir videom var.

Video montaj nedir ? Videomuz nasıl daha güzel Görünür ? Seo nedir Önemi nedir ?

Videonuzu çok fazla kişiye izletmek istiyorsanız videoyu güzel montajlayın. Nedir bu montajlama işi. Başka bir yazımda uzun uzun anlaırımda kısaca özet geçeyim. Videomuzu telefonumuzla çektik 10 dakikalık bir video çektik ama video esnasında birşey oldu. Ve o anı çıkarmak istiyoruz videoyu 8 dakika yapmak istiyoruz. yani Videoyu düzeltiyoruz. Yada bir kaç videoyu birleştirip tek video yapıyoruz. Bunları başka konularda anlatıcam zaten kısa geçiyorum. Şuan bilmeniz gerek Videonuzun resmi çok önemli ilgi çekici olmazsa kimse videoya tıklamaz… Ayrıca videomuzu google da flnda bulmaları için yada youtube arama yerine yazdıklarında bulmaları için etiket ve açıklama kısmını ii düzenlemeliyiz. İşte buna SEO denir. İnsanların videolarımızı bulması için çok önemlidir. BAŞLIK – ETİKET – AÇIKLAMA…

Sormak istediğiniz sorular olursa Siteden Mail adresimden Facebooktan yada youtube Kanalımdan Ulaşabilirsiniz.

Facebook : Ümit KARATAŞ
Youtube : Ümit KARATAŞ
Mail : Admin@sanalinternet.com

Ümit KARATAŞ

Admin

Ümit Karataş 1988 Yılında Kocaelide Dünyaya Geldim. Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Bilgisayar Hakkında Herşeyi Bulabileceğiniz Bu İnternet Sitesinin Sahibiyim. Ayrıca Youtube Kanalım : Ümit Karataş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir